مطالب برتر

نگهداري و نكات خودرو

نگهداری از اتومبیل با چهار چک فنی خودرو

نگهداری از اتومبیل با چهار چک فنی خودرو مراقبت ونگهداری منظم از خودرو می تواند هزاران بار شما را در مسیرهای طولانی یاری کند.(کورتیسی برندپوینت) هیچ گفته‌‌‌‌‏ای از این به حقیقت نزدیک‌‌‌‌‏تر نیست که، ” از خودروی خود مراقبت کنید و آن‌‌‌‌‏هم متقابلا از شما مراقبت خواهد کرد.” شما برای مراقبت ونگهداری نیازی ندارید یک مکانیک یا کارشناس فنی باشید، ... ادامه مطلب »

اقدامات نگهداری خودرو در زمستان و هوای سرد

اقدامات نگهداری خودرو در زمستان و هوای سرد هوای سرد همیشه چالش‌های بسیاری را در رانندگی ایجاد می‌کند. وقتی زمستان فرا می‌رسد، دانستن اینکه خودروی شما چقدر برای این شرایط آب‌وهوایی سخت آماده است، اهمیت زیادی دارد. فهرست اقدامات نگهداری خودرو در زمستان اینکه از خودروی خود به‌خوبی مراقبت کنید، در تمام فصول سال مهم است، ولی این موضوع در ... ادامه مطلب »

موتورشویی و تمیز نگه داشتن اجزای زیر کاپوت

موتورشویی خودرو موتورشویی و تمیز نگه داشتن اجزای زیر کاپوت خوب است یا بد؟ جواب : بسیاری عقیده دارند آنچه که دیده نمیشود ضرری به حال ما نخواهد داشت و هرگز خودشان را به زحمت نمی اندازند که موتور اتومبیل و ومحفظه زیر کاپوت را تمیز کنند. البته درست است کسانی که اتومبیل خود را میخواهند بفروشند یا به نمایش ... ادامه مطلب »

اقدامات لازم راننده برای مصرف بهینه سوخت اتومبیل

اقدامات لازم از سوی راننده برای مصرف بهینه سوخت اتومبیل اگر لاستیکهای اتومبیل کمباد باشند، با مصرف هر لیتر بنزین تقریبا ۱٫۵ کیلومتر کمتر راه خواهید پیمود. به علاوه لاستیکهای کم باید سریعتر ساییده میشوند. پس به اندازه کافی هوا به لاستیک برسانید. با توجه به رسیده فصل گرما لاستیکهای گل برفی و لاستیکهای یخ شکن را هرچه زودتر عوض ... ادامه مطلب »

کاهش مصرف سوخت با رعایت نکات صبحگاهی

کاهش مصرف سوخت با رعایت نکات صبحگاهی خواندن این مطلب را به همه مخصوصا علاقمندان به خودرو توصیه میکنم. چون حاوی مطالب جالب و مفیدیست. سوال :  آیا صبح ها روشن شدن خودرو با اولین استارت مهم است؟ جواب :  بله. اگر با اولین استارت روشن نشد ببینید خودرویتان انرژکتوری است یا کاربراتوری. اگر انژکتوری بود بهتر آن است که ... ادامه مطلب »