مطالب برتر

موتور خودرو

سنسورها و عملگرهای مهم موتور پراید

سنسورها و عملگرهای مهم موتور پراید از سنسورها و عملگرهای مهم موتور پراید می توان به تجهیزات زیر اشاره کرد سنسور دور موتور: کنار دنده استارت روی فلایویل ۶۰ دندانه قراردارد که دو دنده آن حذف شده است. این سنسور موقعیت میل لنگ را هنگامی که پیستون ۱و۴ در نقطه مرگ بالا قرار دارد بررسی کرده و دور موتور را ... ادامه مطلب »

قطع دور آرام موتور خودرو ( خاموش کردن )

قطع دور آرام موتور خودرو ( خاموش کردن ) یک موتور خودرو در حالت دور آرام ، تنها با قطع اشتعال متوقف می‌شود . در موتورهایی با عملکرد بالا و بخصوص در نوع هوا خنک ، در حالت دور آرام ، ممکن است موتور کاملاً گرم باشد ، زیرا سرعت جریان هوا ا روی سطوح خنک شونده پایین است . ... ادامه مطلب »

کاربراتور پیکان

کاربراتور پیکان نوع دیگری از کاربراتورها کاربراتورهای ونتوری متغیر است مانند کاربراتور موتور پیکان ساختمان کاربراتورهای موتور پیکان باکاربراتورهای ونتوری ثابت کاملا فرق دارد . در کاربراتور موتور پیکان برای دورهای مختلف از یک ژیگلور و سوزن استفاده شده است . پیستون کاربراتور به وسیله مجرای خلاء خود که با خلاء موتور ارتباط دارد کار می کند . زمانی که ... ادامه مطلب »

بازدید و سرویس موتور اتومبیل خودرو

بازدید و سرویس موتور اتومبیل خودرو مهمترین بخش و یا به عبارتی قلب تپنده در اتومبیل موتور آن است و همانطور که میدانید سلامت و کارکردصحیح این قسمت برای داشتن اتومبیلی به دردخور بسیارضروری است. بنابراین ما هم از موتور شروع کرده و شرایط بازدید و سرویس آن را بررسی می کنیم: ۱) وجود روغن کافی و با چسبندگی مناسب ... ادامه مطلب »

روغنکاری موتور خودرو توسط روغن در کارتل

روغنکاری موتور خودرو توسط روغن در کارتل موتور بوسیله روغن موجود در کارتل روغنکاری می شود روغن توسط پمپ از کارتل کشیده شده و به تمام قطعاتی که حرکت نسبی دارند ارسال می شوند روغن موتور که بین ۴ تا ۶ لیتر است توسط اویل پمپ مکیده شده و پس از تصفیه بوسیله فیلتر با فشار معینی به مدار روغنکاری ... ادامه مطلب »

مقاله مقایسه دو نمودار توان انجین

مقاله مقایسه دو نمودار توان انجین مقاله دو نمودار توان موتور احتراقی در این مقاله دو نمودار توان انجین مختلف را برای شما آماده کرده‌ایم تا آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. به‌منظور شروع مقایسه، دو نمودار توان ساختگی که دقیقاً شبیه به هم هستند و دارای سرعت دورانی متوسط ۲۰۰۰ rpm هستند را در نظر بگیرید (مانند شکل زیر). ... ادامه مطلب »

بررسی تصویری موتور اتومبیل

بررسی تصویری موتور اتومبیل درون اتومبیل با آن قطعات، لوله‌ها و سیم‌ها واقعا شلوغ و گیج کننده به نظر می‌رسد. همراه ما باشید تا نگاهی به دنیای درون اتومبیل‌ها بیندازیم. موتور مهم‌ترین بخش اتومبیل، موتور آن است. نیــــروی لازم جهت حرکت اتومبیل با احتراق سوخت (بنزین – گازوئیل – گاز) در داخل موتور و تبدیل آن به نیروی مکانیکی تامین ... ادامه مطلب »