مطالب برتر

دانلود تحقیق بازیافت خودروهای فرسوده

دانلود تحقيق بازيافت خودروهاي فرسودهReviewed by مدير نياز خودرو on Mar 5Rating: 5.0

دانلود تحقیق بازیافت خودروهای فرسوده

دانلود رایگان تحقیق بازیافت خودرو فرسوده

در این پست از سایت نیاز خودرو تحقیقی پیرامون بازیافت خودروهای فرسوده تقدیم شما کاربران عزیز میشود .

طی چند دهه گذشته با وسعت یافتن شهرها ، نیاز به خودرو برای سفرهای درون شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. عده ای داشتن خودرو جدید و آخرین مدل را نشانگر جایگاه ویژه اجتماعی می داند و اغلب جوانان نیز از راندن خودرو با سرعت بالا لذت می برند. تقاضا برای خرید خودرو های جدید با وجود تمامی مسائل مبتلا مانند گرانی بنزین، آلودگی هوا، کمبود پارکینگ و ترافیک سنگین ، سبب ایجاد و رشد فناوری جدید ساخت خودروها شده است. خودروهایی که علاوه بر زیبایی ، سرعت بیشتر ، مصرف کمتر و بدنه کوچکتری دارند. خودروهای تولید شده بر اساس فناوری جدید با توجه به امتیازهای پیش گفته و تسهیلاتی مانند فروش اقساطی ، مورد استقبال قرار گرفته اند. بر اساس آمار روزانه ۱۲۰۰ دستگاه خودرو جدید تولید می شود. به بیان دیگر ناگزیر سالانه بیش از نیم میلیون خودرو جدید وارد معابر می شود ، این در حالی است که ۵/۲ تا ۶/۲ میلیون خودرو فرسوده در ایران موجود است که ۵/۱ میلیون آن در تهران است.

بنابراین نیاز به خروج خودروهای فرسوده از کاروان حمل و نقل درون شهری بشدت احساس می شود. این عمل علاوه بر آثار مثبت زیست محیطی از تبدیل شهر به یک پارکینگ بزرگ پیشگیری می کند. از نقطه نظر قانون _ بر اساس ماده ۶۲ قانون برنامه چهارم توسعه _ تمامی خودروهای فرسوده باید تا سال ۱۳۸۸ از رده خارج شوند. با توجه به شمار خودروهای فرسوده برای تحقق مصوبه دولت در این زمینه از سال ۱۳۸۴ سالانه حداقل ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار خودروی فرسوده از رده خوارج خواهند شد. با توجه به مطالب پیش گفته و لزوم خروج و انهدام خودروهای فرسوده ضرورت توجه به مدیریت بازیافت خودروهای فرسوده ، بیش از پیش احساس می شود.

در طرح حاضر پس از تعریف بازیافت و شرح شیوه های بازیافت خودروهای فرسوده در خصوص مدیریت بازیافت خودرو ، راه کارهایی پیشنهاد می شود.

فرمت فایل : ورد و قابل ویرایش

صفحات : ۴۳ صفحه

دانلود رایگان تحقیق بازیافت خودرو فرسوده

دانلود رایگان تحقیق بازیافت خودرو فرسوده

منبع : سایت نیاز خودرو

 

یک نظر

  1. سلام مقاله بازیافت خودرو را می خواهم. با تشکر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

3 + 1 =