مطالب برتر

دانلود رایگان مقاله تایر خودرو

دانلود رایگان مقاله تایر خودرو

دانلود مقاله تایر خودرو

موضوع مقاله : تایر خودرو

مشخصات مقاله :

فرمت : ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات : ۲۰ صفحه

حجم زیپ شده : ۲۰۶ کیلوبایت

امروزه سازندگان تایر، گستره وسیعی از لاستیک­‌ها را برای خودروهای گوناگون تولید می‌کنند که از لحاظ اندازه، آج، جنس، ساختمان و کاربری انواع مختلفی دارند. همچنین برای شرایط آب و هوایی و جاده‌های متفاوت، انواع ویژه‌ای از آنها ساخته می‌شود. جالب است بدانیم ترکیبات به کار رفته در تایر خودروهای شخصی و وانت‌ها، به ۲۰۰ مورد می‌رسد. هر چند برای نیازهای متنوع رانندگان، تایرهای مختلفی تولید می­شود اما کار اصلی هر لاستیک این است که همراه رینگ‌چرخ، اتاقکی از هوا می‌‍‌سازد که وزن خودرو روی آن قرار می‌گیرد. شاید متعجب شوید اگر بدانید بیش از ۹۵ درصد وزن وسیله نقلیه را فشار باد درون تایر متحمل می‌شود و خود لاستیک، تنها ۵ درصد را تحمل می‌کند

نکته جالب دیگر آن است که محل برخورد تایر با جاده، کمی کوچکتر از یک کارت‌پستال معمولی است و چرخش، شتاب و توقف خودرو، تنها از طریق همین سطح کوچک انجام می‌شود. تایر همچنین برای خنثی کردن ضربات و تکان‌های ناشی از حرکت در جاده، به سیستم تعلیق‌ خودرو کمک می‌کند .

در این مقاله، به چگونگی ساخت، اجزای ساختمانی و انواع تایر و کدهای درج شده روی تایر و تاریخ تایر و نحوه بادگیری و جلوگیری از سائیدگی تایر و …. پرداخته شده، و همچنین سعی بر آن است که نکات کاربردی درباره لاستیک‌ها ارائه شود و این­که چگونه با به کاربردن چند توصیه ساده به عمر لاستیک بیفزاییم و از مصرف سوخت بکاهیم .

سایت نیاز خودرو دانلود مقاله تایر خودرو را به شما توصیه میکند

دانلود رایگان مقاله تایر خودرو

دانلود رایگان مقاله تایر خودرو

 

منبع : سایت نیاز خودرو

مباحث مقاله را در صفحات زیر میتوانید مطالعه کنید

شکل و ساختار تایر خودرو

تنظیم فشار باد تایر

انواع تایرهای خودرو

تکنولوژی نوین در ساخت تایر خودرو


جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

55 − 52 =